W środę 6 lipca, czyli w przypadające na ten dzień wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, po raz kolejny na Jasnej Górze spotkają się członkowie Apostolstwa Chorych. Uroczystej Mszy św. w tym dniu o godzinie 11:00 przewodniczyć będzie abp Adrian Galbas.

Powrót pielgrzymki po pandemicznej przerwie niezmiernie cieszy ks. Jacka Marcińca – duszpasterza Katolickiego Ruchu Dobroczynnego Betel, który przedstawia program środowych wydarzeń na Jasnej Górze:

Jest to kolejna pielgrzymka po czasie pandemii, kiedy to było w takim wymiarze tylko telewizyjnym. Teraz znów możemy spotkać się razem co jest bardzo ważne. Możemy podziękować i prosić o umocnienie, uzdrowienie, pocieszenie. W programie mamy między innymi modlitwę różańcową, konferencję dla chorych, chwilę muzyki i o 11:00 najważniejszy punkt pielgrzymki, czyli Msza św. pod przewodnictwem abp Adriana Galbasa. Ta masz będzie transmitowania za pośrednictwem Telewizji Polskiej.

Po Mszy św. o godzinie 13:30 w bazylice jasnogórskiej odprawione zostanie nabożeństwo drogi krzyżowej, a następnie nabożeństwo lourdzkie w Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie każdy przyjmie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Do udziału w pielgrzymce oraz do pomocy przy niej zachęca ks. Jacek:

-Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa, ale również do pomocy. Może w tym, aby ktoś mógł dotrzeć na Jasną Górę właśnie. Bedzie to dla nas dzień wielkiej radości.

Rolą osób niepełnosprawnych w świecie jest – być może – stać się zadaniem dla ludzi zdrowych, bez fizycznych ograniczeń. Zadaniem, które ma uczyć cierpliwości i miłości. Jak nauczał św. Jan Paweł II, nie tylko stan serca się uzewnętrznia w formie słów i czynów, ale tak samo czyny się „uwewnętrzniają”.

Skip to content