„Wszystko postawiłem na Maryję” – słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego stały się hasłem tegorocznej Pielgrzymki Kół Różańcowych Archidiecezji Częstochowskiej do Sanktuarium w Myszkowie-Mrzygłodzie. Eucharystii, 2 października, przewodniczyć będzie bp Andrzej Przybylski.

Do udziału we wspólnej modlitwie zaprasza ks. Jacek Gancarek, Moderator Krajowy Kół Żywego Różańca:

– Podczas objawień w Lourdes, La Salette czy Gietrzwałdzie, Matka Boża zachęcała do modlitwy różańcowej. Największą wspólnotą w Kościele są właśnie Koła Żywego Różańca. Każdego roku, w czerwcu, organizowane są pielgrzymki ogólnopolskie. Natomiast w naszej archidiecezji (tak, jak w każdej diecezji) organizowana jest pielgrzymka Kół Żywego Różańca – w pierwszą sobotę października. Te pielgrzymki odbywają się od wielu lat w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej Królowej Różańca Świętego. Zapraszam do udziału w imieniu abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 modlitwą różańcową, prowadzoną przez nowicjat pauliński z Leśniowa. Następnie organizatorzy zapraszają uczestników na konferencję. Początek o godz. 11.00:

– Konferencję poprowadzi ks. Stanisław Gancarek. O godz. 12.00 rozpocznie się Eucharystia w intencji Kół Żywego Różańca naszej archidiecezji. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Andrzej Przybylski. O godz. 13.00 będzie przerwa na posiłek. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

Pielgrzymka Kół Różańcowych zakończy się o godz. 14.00 Drogą Krzyżową na Kalwarii Jurajskiej w Mrzygłodzie, którą św. Jan Paweł II uznawał za jedną z piękniejszych na tym terenie.

ABK

Skip to content