„Tobie Matko zawierzamy Ojczyznę i Ludzi Pracy” to hasło 39. Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę. Modlitwa połączona z wykładami oraz prezentacją wystawy trwać będzie od 18 do 19 września.

Tegoroczne spotkanie w jasnogórskim sanktuarium to owoc posługi duszpasterskiej patrona „Solidarności” bł. ks. Jerzego Popiełuszki. – To piękna tradycja, w której uczestniczymy od 1983 roku – mówi Zbigniew Bonarski, kustosz Klubu Solidarności w Częstochowie:

– Jesteśmy po to, aby być u naszej Mamy. Ks Jerzy Popiełuszko powiedział kiedyś: „przychodźcie do mamy i mówcie wszystko, co wam na sercu leży”. Przyjeżdżamy więc na Jasną Górę każdego roku. Modlimy się o godne warunki pracy. Nawiązujemy również do 40 rocznicy stanu wojennego.

Pielgrzymka Ludzi Pracy odbywa się na Jasnej Górze każdego roku w trzecią sobotę i niedzielę września. Uczestnicy łączą się w modlitwie podczas Eucharystii, różańca św., czuwania w kaplicy Matki Bożej oraz drogi krzyżowej. W tym roku wysłuchają też prelekcji dr. Jarosława Szarka z Instytutu Pamięci Narodowej oraz wystąpienia przewodniczącego Komisji Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Piotra Dudy. Dodatkowo każdy z pielgrzymów będzie mógł obejrzeć specjalną wystawę:

– Dowiemy się o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki, patrona „Solidarności”. O tym, jak odprawiał Mszę św. za Ojczyznę. Zobaczycie Państwo zdjęcia, ukazujące jego spotkania z ludźmi. Naprawdę warto przyjść i zobaczyć tę wystawę.

Wystawa prezentowana będzie na wałach jasnogórskich.

ABK

Skip to content