Przedstawiciele ekologicznych gospodarstw i przedsiębiorstw przetwórczych przybyli na Jasną Górę, by podziękować Matce Bożej za tegoroczne plony, ale też poprosić o opiekę, aby przetrwali konsekwencje wojny na Ukrainie.

Pielgrzymka Rolników Ekologicznych ma charakter modlitewny, ale ma też jest okazją do promocji rolnictwa ekologicznego. Mieczysław Babalski, jeden z rolników opowiedział, w jakiej intencji porzyjechał na Jasną Górę:

– Od 19 lat przyjeżdżamy na Jasną Górę, aby zawierzyć naszą pracę Maryi. Dziękujemy Jej za plony i prosimy o opiekę dla rodzin. W naszym województwie kujawsko-pomorskim jest ok. 350 rolników ekologicznych. To są gospodarze, którzy produkują wszystko: zboże, owoce, to jest takie Boże rolnictwo

W jego gospodarstwie jest wytwarzanych około 80 odmian jabłoni, a także zboże. Dzięki temu powstają ekologiczne kasze, makarony i mąki. Rolnik dodał, że pandemia spowodowała przeniesienie sprzedaży produktów do sklepów internetowych.

Rolnicy Ekologiczni zwrócili uwagę, że zwiększył się popyt na żywność ekologiczną. Ludzie zauważyli, że sposób odżywiania przyczynia się do wzrostu odporności.

Skip to content