Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

Na Jasną Górę przybyła Pielgrzymka Rzemieślników. Pielgrzymi uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, Mszy św. oraz w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

Pielgrzymka rozpoczęła się 26 czerwca od uczestnictwa przedstawicieli rzemiosła polskiego w Apelu Jasnogórskim. Jej główną częścią była jednak Msza św. 27 czerwca o godz. 9.30 w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny wcześniej, pielgrzymi zebrali się pod figurą kard. Stefana Wyszyńskiego. Tam zostali powitani przez paulinów i wprowadzeni na Jasną Górę.

Rzemieślnikami są piekarze, cukiernicy, stolarze, malarze czy fryzjerzy. W trakcie pielgrzymki prosili przede wszystkim o jedność oraz solidarność w działaniu w swojej branży. Czasy się zmieniają i sytuacja może wyglądać różnie, tym bardziej w czasie pandemii koronawirusa. Jak zauważa ks. Krzysztof Rusiecki, duszpasterz rzemieślników, młode pokolenie powinno współpracować ze starszym:

Myślę, że powinna tu zaistnieć więź między starszym pokoleniem rzemieślników, a młodymi następcami, którzy projektują to nowe życie społeczne i gospodarcze. Trzeba zadbać o to, żeby w tym wszystkim rzemiosło się nie zatraciło i jednocześnie miało wysokie zasady życia religijnego i narodowego.

Hasłem pielgrzymki było „Rzemiosło z Maryją i Józefem do Jezusa”. Rzemieślnicy modlili się na wzór swojego patrona – św Józefa.

Pielgrzymka zakończyła się Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich o godz. 11.00.

WB/BPJG

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content