UTW na JG 1

Na Jasnej Górze, w piątek (16 października) odbyła się II Ogólnopolska Pielgrzymka Seniorów UTW. Wzięli w niej udział członkowie UTW m.in. z Krakowa, Nowego Targu i Radomska. Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył ks. abp senior Stanisław Nowak.

– Pomysł zrodził się rok temu. Rozmawiając z ks. Stanisławem Gancarkiem wpadliśmy na pomysł, że fajnie by było, żeby była pielgrzymka seniorów z uniwersytetów trzeciego wieku, bo tego nie ma. Dostaliśmy datę 16 października, wtedy było mniej pielgrzymek. Otrzymując datę wybraliśmy patrona i nie mogliśmy się długo zastanawiać – patronem został św. Jan Paweł II. Z nim w obecności Matki Bożej Częstochowski chcemy wspólnie się Jej zawierzać – mówi Ewa Kaczmarczyk, rektor UTW z Radomska.

Organizatorem pielgrzymki seniorów z uniwersytetów trzeciego wieku był UTW z Radomska.

UTW na JG 2

UTW na JG 3

UTW na JG 4

UTW na JG 5

UTW na JG 6

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content