Za opiekę oraz codzienne błogosławieństwo dziękowali Matce Bożej uczestnicy 14. Pielgrzymki Wolontariuszy na Jasną Górę. Przed cudownym wizerunkiem Madonny modliło się ponad 200 osób, z czego większość stanowiła młodzież. 

Pielgrzymka rozpoczęta została Mszą św. sprawowaną w Kaplicy pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego:

– Wolontariat definiują dwa słowa klucze – służyć oraz bezinteresowność. Wolontariusz to osoba, która nie służy innym dla pieniędzy, czy kariery. On poświęca swój czas bezinteresownie. Pamiętamy Chrystusa jako sługę. Pamiętamy Jak podkreślał: „Nie przyszedłem by mi służono, ale żeby służyć”.

Organizatorem corocznej pielgrzymki jest Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II w Częstochowie. Jak tłumaczy jej prezes, Grzegorz Nienartowicz – każde spotkanie u jasnogórskiej Pani mobilizuje „drużynę” wolontariuszy do podejmowania kolejnych wyzwań:

– Cieszymy się tą 14. Pielgrzymką Wolontariuszy. Z powodu pandemii przez dwa lata modliliśmy się na Jasnej Górze w bardzo ograniczonym gronie. Teraz w pielgrzymce uczestniczy ponad 200 osób z Częstochowy i regionu. To naprawdę wielka radość. Czynienie dobra jest na wagę złota, szczególnie w obecnym czasie.

Jedną z uczestniczek jasnogórskiego spotkania była Weronika, która pragnienie wolontariatu realizuje od ponad roku:

– Chciałam podziękować Matce Bożej, że mogłam zostać wolontariuszką. Za to, ze trafiłam do Fundacji i mogę pomagać już w sposób konkretny. Od zawsze chciałam pomagać innym.

14. Pielgrzymka Wolontariuszy zakończyła się spotkaniem w Kaplicy Różańcowej, gdzie młodzi ludzie wysłuchali propozycji, w jaki sposób skutecznie pomagać innym.

ABK

Skip to content