W czwartek, 17 listopada w kościele św. Marcina w Kłobucku odbyło się kolejne, można powiedzieć rocznicowe spotkanie w ramach inicjatywy modlitewnej „Duchowa Odnowa Kłobucka”. Tym razem uroczystej adoracji Najświętszego Sakramentu przewodniczył ks. Mieczysław Wach – proboszcz kłobuckiej parafii.

Co miesiąc, o stałej porze, wierni spotykali się na modlitwie. Po zakończonym czwartkowym nabożeństwie ks. Mieczysław wyraził do zgromadzonych słowa wdzięczności:

Dzisiejszym wieczorem rozpoczęliśmy drugi rok naszych spotkań w trzecie czwartki miesiąca. Bóg zapłać za obecność do tej pory, za obecność dzisiaj i zachęcamy do trwania na tej naszej wspólnej modlitwie. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie.

Myślę, że Kłobuck zaczyna odżywać… – mówi ks. Paweł Caban, wikariusz parafii św. Marcina oraz inicjator comiesięcznych spotkań, który podsumował minione nabożeństwa:

Duchowa Odnowa Kłobucka to inicjatywa trafiona w sedno. Rozpoczynając ją z księdzem proboszczem w zeszłym roku, chcieliśmy zacząć od Pana Boga, bo jeśli on nie wskaże drogi to nasze ludzkie inicjatywy się wypalają. Zaczęliśmy od adoracji, od wspólnej modlitwy i to przynosi owoce. Pan Bóg pokazuje nowe kierunki, nowe myśli, nowe koncepcje i myślę, że Kłobuck zaczyna odżywać. Już dużo się wydarzyło, a jeszcze więcej przed nami, bo idziemy dalej.

Następne spotkanie w ramach Duchowej Odnowy Kłobucka już w Adwencie 15 grudnia. Do włączenia się w modlitwę nieustannie zapraszają duszpasterze wraz z radą parafialną parafii św. Marcina w Kłobucku. Adwent w Kłobuckiej parafii obfitować będzie w wydarzenia kulturalne, koncerty oraz nabożeństwa przygotowujące do Świąt Bożego Narodzenia.

Galeria: fot. Radio Fiat

Skip to content