Posłuszeństwo tematem Warsztatów Biblijnych w Edycji św. Pawła

Kolejna w tym roku odsłona Warsztatów Biblijnych w księgarni św. Pawła była poświęcona posłuszeństwu. Rozważania miały miejsce w poniedziałek 7 marca i nawiązywały do fragmentu z Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian.

Głównym tematem spotkania było posłuszeństwo władzy świeckiej oraz duchownej i kościelnej. Niezmiennie nauczanie prowadzone jest metodą: Jezus – Droga, Prawda i Życie, którą wyjaśnił paulista, ks. Cyprian Kostrzewa, współorganizator Warsztatów.

– Jest to metoda, która została zaproponowana przez bł. Jakuba Alberionego, założyciela Rodziny św. Pawła, do którego przynależy też nasze zgromadzenie. Na każdych warsztatach przedstawiamy pokrótce, na czym polega ta metoda, następnie jest krótki wykład, prowadzony przez paulistę ks. Przemysława Kosiora. W ostatniej części mówione jest świadectwo, które w tym przypadku powie paulin z Jasnej Góry o. Piotr Łoza. Spotkanie zawsze kończymy dyskusją oraz modlitwą – mówił ks. Cyprian Kostrzewa.

Problem z posłuszeństwem jest tak stary, jak świat. Zajmuje ono ważne miejsce na początku Pisma Świętego, opisującego raj i pierwszych ludzi.

– Jest to trudna cnota, ale możliwa do osiągnięcia dla wszystkich, nie tylko dla osób konsekrowanych, którzy składają posłuszeństwo przełożonym i Bogu poprzez śluby. Do tej cnoty jest powołany każdy człowiek, począwszy od raju. Aby trwać w posłuszeństwie, konieczna jest Łaska Boża. Po to jest potrzebna Metoda Jezus – Droga, Prawda i Życie, aby to On dawał światło i pobudzał naszą wolę do posłuszeństwa – dodał paulista.

Spotkania w ramach warsztatów biblijnych odbywają się cyklicznie w pierwsze poniedziałki każdego miesiąca w księgarni św. Pawła przy ul. 7 kamienic w Częstochowie.

BNO

Skip to content