Powstaje Ogród Fatimski

Ogród Fatimski/fot. parafia Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie

Ponad 100 lat temu Matka Boża objawiła się trójce pastuszków – Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, mieszkającym w Portugalii. „Jasna Pani” przekazała im swoje przesłanie, wzywając do pokuty za grzeszników oraz prosząc o codziennie odmawianie różańca św. w intencji pokoju na świecie. Na pamiątkę tego wydarzenia, przy parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, powstaje wyjątkowy Ogród Fatimski.

Warto dodać, że miejsce przedsięwzięcia nie zostało wybrane przypadkowo, ponieważ od 2015 roku kościół stanowi również Archidiecezjalne Sanktuarium Dzieci Fatimskich św. Franciszka i Hiacynty Marto, ustanowione przez abp. Wacława Depo. Powstający tam Ogród przypominać ma o niezwykle ważnym przesłaniu Matki Bożej – tłumaczy ks. Łukasz Dybowski, proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie:

– Myślę, że jest to czymś naprawdę pięknym. Na początku widzimy spotkanie dzieci fatimskich z Aniołem Pokoju, który wezwał je do modlitwy uwielbienia Najświętszego Sakramentu. W ogrodzie spotkamy też różaniec stworzony z posadzonych krzewów. Na końcu ścieżki widzimy scenę objawienia się dzieciom Matki Bożej. Oczywiście jest też dąb z tyłu za figurą.

Po zakończeniu wizji Matka Boża uniosła się w blasku światła nad zielonym dębem. Przy drzewie tego samego gatunku ukazała się również podczas innego objawienia, 19 sierpnia 1917 roku. W Ogrodzie Fatimskim ma się pojawić również pole pastuszków z żywymi owieczkami.

– Nie ukrywam, że mamy tutaj dużo pięknego, zielonego miejsca. Ogród tworzymy również z myślą o dzieciach pierwszokomunijnych. Pragniemy, aby Sanktuarium stało się miejscem ich pielgrzymek. Na ten rok zgłosiło się już kilka grup. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin.

Ogród Fatimski mieści się przy ul. Ogrodowej w Pajęcznie, obok parafii Narodzenia Pańskiego. Można go również zobaczyć na fotografiach i nagraniach umieszczonych w mediach społecznościowych parafii.

ABK