Poznaj tajniki katechezy biblijnej z Wyższym Instytutem Teologicznym

Wyższy Instytut Teologiczny w Częstochowie zaprasza na wykład dr Elżbiety Młyńskiej na temat katechezy biblijnej. Spotkanie, adresowane szczególnie do animatorów wspólnot i osób zajmujących się katechezą dla dorosłych, będzie miało charakter otwarty.

Spotkanie nie będzie katechezą, a warsztatami na temat prowadzenia katechez dla dorosłych. Do udziału w wydarzeniu zachęca dyrektor Wyższego Instytutu Teologicznego, ks. dr Mikołaj Węgrzyn:

Będą to wykłady dotyczące biblijnej katechezy dla dorosłych – projekt Mess’AJE. Naszym gościem będzie pani dr Elżbieta Młyńska z Białegostoku i będzie właśnie opowiadać o tej metodzie katechezy biblijnej, w jaki sposób należy ją prowadzić i jej przebiegu. Wszystkich, którzy są zainteresowani katechezami biblijnymi […] zapraszamy serdecznie.

Dr Elżbieta Młyńska wygłosi także wykład podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższym Instytucie Teologicznym, w piątek 15 października. Najważniejsze zagadnienia na temat katechezy Mess’AJE (czyt. messaż) zostaną jednak poruszone w sobotę. Tym nie mniej, ks. dr Mikołaj Węgrzyn zaprasza również do udziału w inauguracji:

Zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby tak po prostu uczestniczyć w naszej inauguracji. Pani dr Elżbieta Młyńska będzie naszym wykładowcą podczas wykładu inauguracyjnego i właśnie też ten wykład będzie doty6czyć katechezy Mess’AJE, warto będzie posłuchać. Ale oczywiście to będzie wykład, natomiast w sobotę zapraszamy już na taką część bardziej warsztatową.

Podsumowując: w piątek 15 października będzie inauguracja roku akademickiego w Wyższym Instytucie Teologicznym, podczas której abp Wacław Depo będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 16:00, a następnie dr Elżbieta Młyńska wygłosi wykład około godziny 17:00. Natomiast w sobotę dr Młyńska poprowadzi warsztaty z katechezy Mess’AJE, które potrwają od godz. 8:45 do 11:40.

Skip to content