„Pragnę towarzyszyć wam, nawet wtedy kiedy inni najbliżsi o was zapomnieli” – Cudowny Obraz przybył do Makowisk

15 czerwca jest 71. dniem peregrynacji kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W sobotę Maryja nawiedziła parafię Św. Józefa Oblubieńca NMP w Makowiskach. Królową Polski wraz z wiernymi przywitał ks. bp Antoni Długosz

Duchowny zaznaczył, że poprzez peregrynację Matka Boska przypomina o swojej obecności w życiu każdego wiernego:

– Pan Jezus skonał i jest na krzyżu. Widząc, że Matka Boża jest mu wierna i to nawet w sytuacji, kiedy go wszyscy zdradzili, nawet apostołowie, wskazuje na nią i mówi, niech ona będzie waszą Matką. Matka Boża staje się od tego momentu Matką wszystkich nas, ale nawet uprzedza to wydarzenie, kiedy idzie do św. Elżbiety już z Panem Jezusem, by jej pomóc pokazać swoją wiarę. Potem także podtrzymuje apostołów, kiedy oni różnie się zachowują. Wszystkie obrazy łącznie z obrazem Matki Bożej w Częstochowskiej, przypominają o jednym. Chociaż Matka Boża była wzięta z duszą i ciałem do nieba, jednak nie chce być w niebie i o tym, że jest razem z nami świadczą figury i obrazy. Między innymi także obraz Matki Bożej Częstochowskiej. I w tym kontekście ludzie także przeżywają ową prawdę. Matka Boża przybyła do św. Elżbiety, tak jak również do tej parafii, do Makowisk. i pragnę towarzyszyć wam, nawet wtedy, kiedy inni najbliżsi o was zapomnieli. Możecie zawsze ze mną wszystkie problemy rozwiązywać. W tym kontekście będziemy przeżywali to nawiedzenie.

Ks. Andrzej Chrzanowski mówił, jak wyjątkowe jest to wydarzenie dla parafii oraz samych parafian:

– To jest wydarzenie kluczowe, ponieważ zdarza się bardzo rzadko, raz na kilkadziesiąt lat. Tym bardziej, że tak jak mówi hasło tegorocznej peregrynacji, „Mario, ocal miłość i życie naszych rodzin”. Trzeba nam modlić się w intencji rodzin, także tutaj w naszej parafii.

Proboszcz opisał także przygotowania poprzedzające powitanie Czarnej Madonny:

– Misjonarzem przygotowującym nas do nawiedzenia jest ojciec Kamil Paczkowski, Franciszkanin. Przez tydzień spotykaliśmy się na mszach świętych i nabożeństwach. Było zawierzenie parafii oraz rodzin Św. Józefowi. Kilkadziesiąt par odnowiło swoje przyrzeczenia małżeńskie. To był naprawdę czas łaski, szczególnie wieczorny różaniec, wieczorny Apel Jasnogórski gromadził duże rzesze ludzi, którzy autentycznie kochają Maryję i to oczekiwanie w nich widać, w ich oczach, w ich modlitwie. Także dzisiaj liczymy na wielkie owoce tej peregrynacji w życiu naszych rodzin, w życiu naszych parafian.

Kolejnym miejscem, które odwiedzi Matka Boża, będzie parafia św. Andrzeja Apostoła w Wąsoszu Górnym.

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej w Makowiskach

Skip to content