“Przechodząc przez Dolinę Płaczu” – niezwykłe misterium w Dolinie Miłosierdzia

Misterium “Przechodząc przez Dolinę Płaczu” w Dolinie Miłosierdzia fot. Radio Fiat

Wspaniali artyści, wyjątkowa atmosfera, autentyczne świadectwa, specjalnie zaaranżowane utwory i profesjonalne przygotowanie techniczne – to wszystko złożyło się na efekt końcowy misterium “Przechodząc przez Dolinę Płaczu”, które odbyło się w sobotni wieczór 10 kwietnia, w Dolinie Miłosierdzia. Wydarzenie było transmitowane w internecie.

O przedsięwzięciu mówił ks. Mariusz Marszałek, pallotyn:

-Forma refleksji nad obrazem Jezusa Miłosiernego, którego 90-lecie obchodzimy w tym roku. Inicjatywa organizowana wspólnie z Fundacją Aniołów Miłosierdzia. Przyświeca jej bardzo szczytny cel. Cały dochód będzie przeznaczony na budowę, rozwój jedynego hospicjum dla dzieci prowadzonego w Wilnie przez s. Michaelę Rak.

Grzegorz Kiciński z Fundacji Aniołów Miłosierdzia opowiedział o tym, co złożyło się na całość misterium:

-Jest ono oparte na pięciu poruszających, autentycznych świadectwach. Do tego dodaliśmy kilka piosenek, także autorskich. Zaaranżowali to wspaniali artyści. Zaangażowanych jest kilkanaście osób. Jest kwartet smyczkowy, pianino, gitara, perkusja. Wydarzenie z tego małego pomysłu jednego z księży pallotynów, zaowocowało tym misterium cierpienia, ale także nadziei.

Zapis transmisji wydarzenia można znaleźć na kanale YouTube “Most do nieba”.

JS