Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto, w którym chcemy dziękować Bogu za okazanie serca wszystkim ludziom. I o ile wdzięczność za to możemy okazywać w dowolnym miejscu, to w Polsce jest wiele świątyń szczególnie poświęconych kultowi Miłosierdzia.

W Częstochowie jest to m.in. Dolina Miłosierdzia Bożego, do której w najbliższą niedzielę zaprasza bp Andrzej Przybylski.

– Piękny kościół położony tuż za Jasną Górą przy ul. Kordeckiego. Tam zawsze w Niedzielę Miłosierdzia chcemy to Miłosierdzie Boże uwielbić i mocno za nie dziękować. W związku z tym tego dnia w parafii odbywa się bardzo wiele uroczystości. Jest to przede wszystkim dzień odpustu. Jednym z najważniejszych momentów tego dnia będzie Nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz suma odpustowa o godz. 15:30 na błoniach przy ołtarzu polowym – mówił duchowny.

Jak dodał bp Andrzej Przybylski, najbliższa niedziela w parafii Miłosierdzia Bożego to nie tylko czas modlitwy i refleksji.

– Miłosierdzie Boże pragniemy podkreślać w różny sposób. Będzie m.in. zakończenie konkursu plastycznego dla dzieci oraz Bieg Miłosierdzia, aby oprócz modlitwy pokazać także drugi wymiar Bożej Miłości, czyli konkretną pomoc na rzecz potrzebujących – dodał bp Andrzej Przybylski.

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest poprzedzona dziewięciodniową nowenną. Codzienna modlitwa Koronką ma stanowić duchowne przygotowanie wiernych do uczestnictwa w tym wydarzeniu, m.in. przez pojednanie się z Bogiem, nawrócenie i otrzymanie daru łaski.

BNO

Skip to content