Przepiękny dar papieża Franciszka dla sanktuarium jasnogórskiego

Fot. Jasna Góra

Papież Franciszek podarował Jasnej Górze kryształowy różaniec. Jest to gest podziękowanie Ojca Świętego dla sanktuarium jasnogórskiego. Za co?

Szczegóły zna Izabela Tyras z Biura Prasowego Jasnej Góry:

Jasna Góra z wielką radością przyjęła ten szczególny dar od papieża Franciszka – kryształowy różaniec – który otrzymała jako wyraz wdzięczności Ojca Świętego za włączenie się sanktuarium w wielki maraton modlitewny o ustanie pandemii. Ten różaniec Ojciec Święty, jak 30 pozostałych, poświęcił1 maja w Bazylice św. Piotra w Watykanie, bo takie różańce trafiają do wszystkich miejsc, które zostały poproszone o włączenie się ten światowy maraton różańcowy. Jasna Góra w tym maratonie uczestniczyła w Uroczystość Królowej Polski 3 maja. Modliliśmy się szczególnie za lekarzy, za wszystkich, którzy służą chorym, bo każde sanktuarium ma wyznaczoną szczególną intencje modlitewną.

Swojego zadowolenia z prezentu od papieża Franciszka nie kryje także przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski:

Jesteśmy wdzięczni za ten papieski dar, który jak wszystkie inne dary od papieży, jest bardzo cenną pamiątką, która pozostanie na zawsze na Jasnej Górze.

Izabela Tyras opowiedziała także o planach uruchomienia jasnogórskich ekspozycji, gdzie będzie możliwość zobaczenia kryształowego różańca:

W remoncie są miejsca wystawowe na Jasnej Górze. Szykujemy się do dużych prezentacji, przede wszystkim związanych z osobą prymasa Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Troszkę czasu trzeba i na pewno ten różaniec dołączy do darów przekazanych przez papieża Franciszka. Bo przecież jest to kolejny dar od Ojca Świętego, który przypomnijmy, był także na Jasnej Górze.

Modlitwa w intencji ustania pandemii trwa do końca maja. Na Jasnej Górze ciągle przypomina o niej świeca z papieskim herbem, płonąca w Kaplicy Matki Bożej.

RG

Fot. Jasna Góra
Skip to content