Małe Siostry Jezusa zapraszają do modlitwy podczas comiesięcznych Mszy św. sprawowanych przed kanonizacją bł. Karola de Foucauld. Pierwszej z Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Kanonizacja bł. Karola de Foucauld odbędzie się 15 maja przyszłego roku. Modlitwa, do której zachęcają Małe Siostry Jezusa pomóc ma wspólnocie kościoła lokalnego w odpowiednim przygotowaniu do tej wyjątkowej chwili. – Duchowość Karola de Foucaulda inspirowana jest ideą życia na pustyni – mówi bp Andrzej Przybylski:

– 1 grudnia obchodziliśmy w Kościele wspomnienie bł. Karola de Foucauld – ojca pustyni, wielkiego mistyka. W swoim życiu napisał regułę dla dwóch zgromadzeń – Małych Braci Jezusa oraz Małych Sióstr Jezusa. Nie zdążył jej zrealizować, ale Pan Bóg wszystkim pokierował. Dzisiaj, te dwie wspólnoty bardzo żywo angażują się w Kościół. 1 grudnia, wspominając bł. Karola de Foucauld, rozpoczęliśmy też przygotowania do jego kanonizacji. Małe Siostry od Jezusa w Częstochowie zapraszają więc do modlitwy w każdy poniedziałek miesiąca. Msze św. sprawowane będą o godz. 18.00 w Dolinie Miłosierdzia.

W homilii, wygłoszonej 1 grudnia, bp Andrzej Przybylski zaznaczył również, że postać bł. Karola de Foucauld – jego charyzmat, misja oraz sposób upodabniania się do Chrystusa – to istotny głos w życiu dzisiejszego świata:

– Chcę, abyśmy spojrzeli na to przygotowanie do kanonizacji właśnie w takim duchu. Nie będzie to jakieś podniesienie go o „kolejny stopień” w niebie. Wtedy byłby jeszcze dalej od nas. To przygotowanie oraz sama kanonizacja jest więc przede wszystkim dla nas – aby bł. Karol de Foucauld wstąpił do naszych myśli i pomagał nam w koncentrowaniu się na wierze.

Posłuchaj homilii bp. Andrzeja Przybylskiego.

W dniu kanonizacji bł. Karola de Foucauld świętymi ogłoszonych zostanie także pięć innych osób.

ABK

Skip to content