Rekolekcje adwentowe w jasnogórskich Halach

Fot. Radio Fiat/archiwum

Jasnogórscy paulini zapraszają do udziału w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się 21 grudnia o godz. 19. 00 w Kaplicy św. Józefa. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Bernard Wulczyński. Z powodu stanu epidemicznego wierni będą też mogli uczestniczyć w modlitwie poprzez transmisję on-line.

Ostatni tydzień Adwentu to szczególny czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Rekolekcje to szansa, aby na nowo odkrywać więzi z Bogiem, który już niedługo przyjdzie na świat w betlejemskim żłobie – mówi o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra.

– Adwent to czas, kiedy w różnych kościołach przezywamy rekolekcje. Robimy wtedy coś więcej, zatrzymujemy się na chwilę w rozpędzonym świecie, aby choć na chwilę pomyśleć o swoim życiu. Czas pandemii utrudnił nam w tym roku uczestnictwo w rekolekcjach, ale paulinii wychodzą naprzeciw tym problemom. Pragniemy dotrzeć do wszystkich, którzy pragną zjednoczenia z Bogiem.

Należy pamiętać, że ze względu na sytuację epidemiczną na terenie Jasnej Góry obowiązuje reżim sanitarny. Do Kaplicy św. Józefa wejdzie więc jedynie określona grupa osób.

– Będzie możliwość uczestnictwa w rekolekcjach on-line poprzez kanał YouTube Jasnej Góry. Pierwsze dwa dni (21 i 22 grudnia) to Eucharystia z nauką rekolekcyjną natomiast w środę spotkamy się na konferencji z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie też możliwość rekolekcyjnej spowiedzi.

Trzydniowe jasnogórskie rekolekcje rozpoczną się 21 grudnia. Początek wszystkich spotkań zawsze o godz. 19.00.

ABK

Skip to content