Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie | Fot. Radio Fiat

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej zaprasza na cykl wakacyjnych rekolekcji dla małżeństw, które będą się odbywały w ostatnie weekendy czerwca, lipca oraz sierpnia. Pierwsze rekolekcje zaczynają się już w najbliższy piątek.

Do wzięcia udziału w rekolekcjach zachęca podprzeor klasztoru w Leśniowie, o. Tomasz Chmielewski:

Ojcowie paulini z Leśniowa serdecznie zapraszają na rekolekcje małżeńskie. Leśniów to wspaniałe miejsce, żeby rodzinnie czy małżeńsko spotkać się ze sobą, spotkać się również z Matką Bożą i przez Nią z Jezusem Chrystusem. Dlatego zapraszamy na rekolekcje małżeńskie. Najbliższe odbędą się już niebawem w czerwcu, od 25 do 27. Rekolekcje te poprowadzi ks. Mariusz Bakalarz. Na rekolekcje nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjechać i uczestniczyć w nich. Zaczynają się w piątek od Mszy św., potem również sobota dana do dyspozycji małżonkom, żeby ze sobą pobyli, żeby porozmawiali również indywidualnie z rekolekcjonistą i w niedzielę zakończenie. Bardzo serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia.

Ks. Mariusz Bakalarz uchyla nieco rąbka tajemnicy i mówi, co zaplanował dla małżeństw, które przyjadą na weekendowe rekolekcje do Leśniowa:

To sanktuarium jest miejscem gdzie rodziny mogą znaleźć chwilę spokoju na wspólną modlitwę, także na rozmowę, na to, żeby z Panem Bogiem spojrzeć na swoją codzienną, domową, rodzinną rzeczywistość. Także i na swoje troski, problemy, bo żadna rodzina nie jest wolna od nich. I też pewnie moim zadaniem będzie by rodzinom, małżeństwom, tym, którzy przybędą na te dni, pomóc w tym, żeby wsłuchać się co Pan Bóg ma im do powiedzenia. Ale przede wszystkim, by rozpoznawać jak mierzyć się ze swoimi trudnościami, problemami, właściwie je rozwiązywać i umacniać małżeńską, rodzinną miłość.

Rekolekcje rozpoczną się w najbliższy piątek o godz. 18:30. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej leśniowskiego sanktuarium.

RG

Skip to content