Uczniowie Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa, przeżywali w tym tygodniu czas rekolekcji wielkopostnych. Trzeciego dnia młodzież skorzystała z sakramentu pokuty i pojednania, a następnie modliła się podczas Eucharystii.

Nauki rekolekcyjne głosił w tym roku misjonarz Krwi Chrystusa, ks. Łukasz Tarnowski:

– Chciałem przypomnieć im takie fundamentalne rzeczy. Pierwsze to fakt, że Pan Bóg kocha każdego z nas – zawsze i wszędzie. To nigdy się nie zmieni. Jeśli odchodzę od miłości Boga, czynię coś niewłaściwego. Łatwiej też wtedy grzeszę. Tracę życie, które Pan Bóg pragnie na dać. To właśnie w Jezusie Chrystusie jest nasze życie.

Jak tłumaczy s. Wenancja, józefitka, czas rekolekcji był bardzo owocny. Młodzież słuchała o Słowie Bożym, chętnie udzielała się podczas nauk, a także angażowała w organizowane zadania:

– Nasza młodzież jest wyjątkowa. Czas tych rekolekcji także jest szczególny. Są to pierwsze rekolekcje w naszej szkole po dwóch latach przerwy związanej z pandemią. Czuję ogromną potrzebę mówienia im, jak są ważni i wyjątkowi. Uświadamiania im, że Bóg ich kocha. Czas rekolekcji właśnie taki był.

Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa to jedna z częstochowskich placówek oświatowych, pracujących z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Szkoła przygotowuje uczniów do życia w relacjach oraz funkcjonowania w społeczeństwie. Jest miejscem, gdzie następuje integracja ze środowiskiem osób pełnosprawnych.

ABK

Skip to content