Fot. episkopat.pl

“Z Janem Pawłem II i kardynałem Stefanem Wyszyńskim – stawanie przed Bogiem i Jego dworem” to temat rekolekcji Episkopatu Polski, które rozpoczęły się 16 listopada. Ze względu na Covid-19, w tym roku biskupi łączą się w modlitwie przez internet.

– Duchowni wysłuchają ośmiu wideo-konferencji, a swoją modlitwę ofiarują w intencji Kościoła, Ojczyzny i ochrony życia nienarodzonych. Prowadzącym rekolekcje jest ks. Dariusz Kowalczyk – jezuita, wykładowca i były dziekan Wydziału Teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Jak tłumaczy w czasie rekolekcji będzie odnosił się do nauk św. Jana Pawła II oraz kard. Stefana Wyszyńskiego, które uwzględnią szczególnie trzy aspekty: kulturę, godność człowieka i rodzinę.

Rodzina niewątpliwie jest obecnie pod atakiem. Biskupi, Kościół mają bronić rodziny chrześcijańskiej. Takiej, jaką zaplanował Pan Bóg. W czasie zamętu trzeba przypomnieć sobie, co jest najważniejsze. Przypomnieć sobie, kim jesteśmy. Należy stanąć przed Bogiem i odnaleźć samego siebie w świecie.

Drugi element rekolekcji dotyczyć będzie zła na świecie, w nas samych, a także wezwania do nawrócenia. Ks. Dariusz Kowalczyk wyjaśnia, że w zrozumieniu obecnych czasów, może pomóc Apokalipsa św. Jana.

– Jest Księgą, która została spisana dla naszego pocieszenia, umocnienia. Jest pomocą szczególnie w trudnym czasie, kiedy wydaje się, że zło triumfuje. Być może takie czasy właśnie teraz mamy.

Rekolekcje polskiego episkopatu trwać będą od 16 do 19 listopada.

ABK/IAR

Skip to content