Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje w dniach 22-24 października rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży w wieku 15-18 lat. Tematem przewodnim będzie duchowe spotkanie z Jezusem.

Więcej o „Rekolekcjach Spotkania” mówi ks. Michał Krawczyk, przewodniczący archidiecezjalnego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji:

W dniach 22-24 października, w miejscowości Masłońskie k. Poraja będziemy przeżywać rekolekcje ewangelizacyjne dla młodych. Będą to dwie doby, których celem jest doświadczenie spotkania z Jezusem. Dlatego nazwa „Rekolekcje Spotkania”, bo Jezus chce być doświadczany. Chce, żebyśmy Go spotkali. Jest to oczywiście możliwe, o czym przekonuje wiele świadectw. Co więcej, to młodzi prowadzą te rekolekcje.

Ks Michał Krawczyk, kierując słowa bezpośrednio do młodego człowieka podkreśla, że podczas rekolekcji nie będzie miejsca na nudę:

Kiedy słyszysz słowo „rekolekcje”, może Ci się ono kojarzyć z jakąś nudą. Z czymś, czemu nie warto poświęcić czasu. Pragnę Cię zapewnić, że to nie tylko modlitwa ale żywe, doświadczeniowe spotkanie z młodym człowiekiem, z jego świadectwem w modlitwie i w różnych aktywnościach, których teraz nie mogę zdradzić. Uwierz mi Młody Człowieku, na pewno nie będziesz żałował.

Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Jezusa Mistrza w miejscowości Masłońskie k. Poraja. Do udziału w rekolekcjach można się zgłaszać poprzez stronę internetową częstochowskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji lub bezpośrednio u księży z Duszpasterstwa Akademickiego Emaus.

Skip to content