Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży

Jeśli chciałbyś odkryć, jakie słowo pragnie Ci przekazać Bóg, przyjdź na rekolekcje powołaniowe w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej. Wspólna modlitwa oraz rozmowy dotyczące Pisma Świętego przeznaczone są szczególnie dla młodzieży męskiej z 8 klas szkół podstawowych oraz starszych.

Rekolekcje trwać będą od 25 do 27 lutego. Zapisy prowadzone są w formie on-line poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na facebook’u Seminarium. Jak mówi ks. Michał Pabiańczyk, odpowiedzialny za organizację rekolekcji, trzydniowe spotkanie przeznaczone dla młodzieży ma być szczególną okazją do poznania żywego Boga oraz pogłębienia swojej wiary:

– Zawsze takie rekolekcje mają jakiś cel. My organizujemy je po to, aby choć na moment spotkać się z Panem Bogiem. Drugi cel to poznanie osób, które poznały już Pana Boga – te ze Starego i Nowego Testamentu.

Nauki rekolekcyjne prowadzić będą księża Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, natomiast klerycy porozmawiają z uczestnikami w specjalnie utworzonych grupach, gdzie podzielą się z młodzieżą świadectwem swojego powołania.
Jak dodaje ks. Michał Pabiańczyk, podczas rekolekcji uczestnicy usłyszą m.in. o historii Samuela, czy proroka Jonasza:

– Są to osoby zaskoczone, że Bóg pragnie z nimi rozmawiać wprost. Zaskoczone, że Bóg chce ich posłać na misje. Nie zawsze Pan Bóg przychodzi do tych, którzy Go bezpośrednio oczekują.

Oprócz nauk rekolekcyjnych w programie spotkania przewidziano także Eucharystię, sakrament spowiedzi oraz Adorację Najświętszego Sakramentu. Całość rozpocznie się 25 lutego o godz. 17.00, a zakończy trzy dni później, w niedzielę, ok. godz. 15.00.

ABK

Fot. Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej
Skip to content