W niedzielę 17 października, w kościele pw. św. Ireneusza, rozpoczęły się „Rekolekcje na Dobry Początek”. Trzydniowy cykl spotkań zainaugurowała Msza św. o godzinie 10:00. Eucharystia była poświęcona wspólnocie Rodzin Emaus, które również w tym dniu przeżywały swój dzień skupienia. Podczas trzech dni rekolekcji, skierowanych głównie do studentów, nauki głosić będzie ks. dr Łukasz Dyktyński.

O szczegółach pierwszego dnia rekolekcji mówi proboszcz duszpasterstwa akademickiego ks. Michał Krawczyk:

-Rozpoczynamy właśnie Rekolekcje na Dobry Początek, które będzie prowadził ks. dr Łukasz Dyktyński. Zaczynamy niedzielą. O 10:00 msza dla rodzin. Dziś również mamy dzień skupienia Rodzin Emaus. Po południu prowadziła go będzie rodzina z Wielunia. Chcemy wpisać całe te rekolekcje w wydarzenia, które dotyczą całej naszej wspólnoty akademickiej, więc dlatego zaczynamy od rodzin. O godzinie 11:30 i 20:00 szczególne spotkania dla studentów, którzy są tutaj najważniejszymi parafianami. O godzinie 18:30 spotkanie dla profesorów w temacie “Nauka drogą na szczyt”. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Rekolekcje to wyjątkowy czas, kiedy mamy okazje zbliżyć się do Boga. O przesłaniu płynącym z nauczania podczas rozważań rekolekcyjnych trwających pod hasłem „Przebudź się, powstań, przyjmuj” mówi ks. dr Łukasz Dyktyński:

-Rekolekcje akademickie to pewien impuls, żeby w nowy rok pracy intelektualnej wejść pod bożą opieką. Rozum zawsze musi się karmić treścią, która doprowadzi go do miłości. Jeżeli będziemy budować swoją wiarę na poznawaniu Pisma Świętego to rozpali to nasze serca. Te rekolekcje to taki czas słuchania słowa bożego, ale także bardzo osobistej modlitwy. Spotykamy się tutaj jako uczniowie Chrystusa, którzy później niosą jego nauczanie, które rozświetla nasze codzienne życie. Podążać za Panem Bogiem w codzienności i przyjmować jego dary… To recepta na świętość i udane życie.

Na zakończenie, w środę zaplanowano koncert uwielbienia podczas, którego odbędzie się premiera płyty Marty Madejskiej „Po twoich śladach”. Szczegółowy rozkład trwających rekolekcji można znaleźć na fanpage’u Duszpasterstwa Akademickiego Emaus lub na stronie www.emaus.czest.pl

Skip to content