Czas Wielkiego Postu to zachęcenie chrześcijan do duchowego nawrócenia. W odpowiednim przygotowaniu do Zmartwychwstania Pańskiego pomóc mają wiernym m.in. rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże ważne jest szczególnie dla osób zmagających się z chorobą oraz tych, którzy się nimi opiekują, dlatego już 11 kwietnia nauki rekolekcyjnej słuchać będą podopieczni oraz pracownicy Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Rekolekcje głosić będzie ks. Grzegorz Borowik, duszpasterz służby zdrowia archidiecezji częstochowskiej.

– Podczas tych rekolekcji towarzyszyć nam będą relikwie bł. Carla Acutisa. Będą to relikwie I stopnia, czyli fragment jego włosów. Jako chrześcijanie wierzymy w świętych obcowanie, dlatego wierzymy, że będzie się za nami wstawiał.

W czasie nauk rekolekcyjnych poruszone zostaną trzy tematy. Pierwszym z nich będzie odkrywanie możliwości osiągania świętości w życiu codziennym:

– Świętym można zostać poprzez sumienne wykonywanie swoich codziennych obowiązków. Drugiego dnia będziemy starali się ponownie zachwycić Eucharystią. Trzeciego natomiast będziemy odkrywać, jak wielką moc ma Eucharystia.

Nauka rekolekcyjna w częstochowskim hospicjum rozpocznie się Mszą św. sprawowaną 11 kwietnia o godz. 14.00. Przez trzy dni modlitwy będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi.

ABK

Skip to content