DA Emaus/fot. Radio Fiat

Wielki Post to wyjątkowa okazja do zmiany życia na lepsze. Duszpasterstwo Akademickie Emaus w Częstochowie zaprasza do udziału w rekolekcjach prowadzonych przez bp. Arkadiusza Okroja. W programie kilkudniowej modlitwy przewidziane są m.in. konferencje, spotkania dla studentów, Msze św. oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek już 21 marca.

Celem rekolekcji jest zachęcenie wiernych do refleksji nad dotychczasowym postępowaniem. Dostrzeżenia tego, co powinni zmienić na lepsze. To również czas modlitwy, która pomóc ma w rozeznaniu właściwej drogi życia. Do udziału w inicjatywie zaprasza ks. Michał Krawczyk, proboszcz Duszpasterstwa Akademickiego Emaus w Częstochowie:

– To jest bezpośrednie przygotowanie do Paschy. Najważniejszego święta, kiedy każdy z nas „przechodzi” ze śmierci do życia, z niewoli do wolności. Przed tak ważnym wydarzeniem powinniśmy się dobrze przygotować. Zatrzymać się i spytać Boga o to, jak pragnie nas przeprowadzić przez ten czas.

Oprócz nauk rekolekcyjnych, w świątyni będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi:

– We wtorek wieczorem będzie nabożeństwo pokutne. Po modlitwie zapraszamy wszystkich chętnych do spowiedzi św. Skorzystajmy z tej możliwości.

Modlitwa w Duszpasterstwie Akademickim Emaus rozpocznie się 21 marca. Nauki o godz. 10.00, 11.30 oraz 19.00. Wieczorna Msza św. celebrowana będzie o godz. 20.00. Od poniedziałku do środy spotkania o godz. 18.00, Eucharystia o godz. 19.00, a konferencje dla wszystkich o godz. 20.00. Rekolekcje wielkopostne transmitowane będą w serwisie YouTube na kanale Duszpasterstwa Akademickiego Emaus, a także na antenie Radia Fiat.

ABK

Rekolekcje wielkopostne/fot. DA Emaus, fb
Skip to content