„Remont Małżeński” już w pierwszy weekend lutego

Wspólnota Rodzin Emaus przygotowała trzydniowe rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w dniach 4-6 lutego. Konferencje poprowadzą Monika i Marcin Gomułkowie z diecezji toruńskiej, a opowiadać będą o dojrzałej miłości małżeńskiej.

Wspólnota Rodzin Emaus co roku organizuje rekolekcje pod nazwą „Remont Małżeński”. Wydarzenie miało się pierwotnie odbyć pod koniec listopada ubiegłego roku, jednak zostało przeniesione. Do udziału zachęca Sylwia Fornalik ze Wspólnoty Rodzin Emaus, która opowiedziała o tym jak rekolekcje będą wyglądać:

Tematem rekolekcji jest „Radość Miłości, czyli o dojrzewaniu”. Zapraszamy na piątek, rozpoczniemy o godz. 19:00 Mszą św., następnie o 20:00 będzie konferencja a po niej udamy się na adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę zapraszamy na godz. 18:00, rozpoczniemy konferencją i później też będzie czas na adorację oraz spowiedź. A w niedzielę zapraszamy dosyć wcześniej, bo o 8:30 na konferencję i po niej będzie Msza św., wieńcząca te rekolekcje.

Sylwia Fornalik podkreśliła także, że warto brać udział w takich rekolekcjach, bo mogą być czasem spojrzenia z dystansem na swoje małżeństwa:

Potrzebny jest taki reset, takie spojrzenie z dystansem na siebie i to co minęło w ciągu roku. Te rekolekcje są skierowane do wszystkich małżeństw niezależnie od stażu. Myślę, że każde małżeństwo, w każdym wieku czerpie z rekolekcji to, co akurat jest mu najbardziej w danym momencie potrzebne.

Organizatorzy zachęcają aby zapisywać się do udziału w rekolekcjach. Można to zrobić na stronie internetowej www.Remont.RodzinyEmaus.pl, gdzie znajdują się też szczegółowe informacje na temat rekolekcji.

Skip to content