Pod hasłem „Eucharystia daje życie” odbędzie się w dniach 8-9 października 2021r. doroczna Rodzinna Pielgrzymka Rycerzy Kolumba w Polsce na Jasną Górę. To okazja na spotkanie Rycerzy Kolumba, ich rodzin i kapelanów Rad lokalnych z całej Polski, podczas którego będziemy dziękować Królowej Polski za rozwój naszej wspólnoty w Polsce, a także prosić o opiekę w planowanych działaniach.

Program Rodzinnej Pielgrzymki Rycerzy Kolumba w Polsce na Jasną Górę przedstawia się następująco:
– 8 października (piątek) godz. 18:30 – spotkanie i konferencja w Sali Papieskiej
– 8 października (piątek) godz. 20:00 – Modlitwa Różańcowa w Kaplicy Cudownego Obrazu.
– 8 października (piątek) godz. 21:00 – Apel Jasnogórski i czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu.
– 9 października (sobota) godz. 9:00 – Konferencje i wręczenie nagród Rady Najwyższej dla Rad lokalnych w Auli Ojca Kordeckiego.
– 9 października (sobota) godz. 12:30 – Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Częstochowskiego, Kapelana Stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce, Jego Ekscelencji Arcybiskupa Wacława Depo w Bazylice Jasnogórskiej.
– 9 października (sobota) godz. 14:00 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.
– 9 października (sobota) godz. 15:00 – Ceremonia Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa, czyli przyjęcia kandydatów do Rycerstwa w Kaplicy Różańcowej.

Jak co roku pielgrzymce towarzyszy dzieło miłosierdzia polegające na zbiórce rzeczowej dla placówek działających na rzecz życia. W tym roku Rycerze i ich rodziny przywiozą pieluchy dla dzieci i dorosłych, środki pielęgnacyjne oraz chemii gospodarczej.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył bł. ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony członków. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą ponad 7 tysięcy członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Ich krajowym przywódcą, Delegatem Stanowym jest Krzysztof Zuba, a duszpasterzem, Kapelanem Stanowym jest Metropolita Częstochowski, abp Wacław Depo.

Skip to content