Kościół św. Stanisława BM w Częstochowie, 8.05.2022/fot. Radio Fiat

Już po raz drugi w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Częstochowie ma miejsce nietypowa inicjatywa modlitewna. Mowa o maratonie różańcowym zorganizowanym przez osoby świeckie.

Modlitewny maraton rozpoczął się w piątek 21 października o godz. 19:00 i zakończy dnia następnego o tej samej godzinie.

– Inicjatywa wyszła ode mnie, jednak uważam, że było to działanie Ducha Świętego. Otrzymałem przynaglenie, aby modlić się nieco dłużej. Zapytałem o zgodę proboszcza parafii, ks. Jacka Michalewskiego, który zgodził się i zaproponował 24-godzinną formę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem – mówił Tomasz Nowak, pomysłodawca.

W maratonie różańcowym bierze udział kilkadziesiąt osób z parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Częstochowie.

– Każdą godzinę prowadzą dwie zgłoszone wcześniej osoby. Uczestników może być dowolna ilość. W tym roku mamy dwie intencje: za powołania kapłańskie i zakonne oraz za księży, którzy odeszli z kapłaństwa i zakonów – dodał inicjator modlitwy.

W Maratonie można wziąć udział na dwa sposoby: poprzez uczestnictwo we wspólnej modlitwie lub zaangażowanie się w prowadzenie Różańca o określonej godzinie.

BNO

Skip to content