Rozpoczęła się Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

W środę 15 czerwca Kościół rozpoczął Nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to duchowe przygotowanie do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, która wieńczy okres oktawy Bożego Ciała.

W internecie dostępne jest wiele materiałów pomocnych do wzięcia udziału w Nowennie. Do włączenia się w modlitwę zachęca bp Andrzej Przybylski, który wyjaśnia, jak to przygotowanie jest ważne:

Często mówimy o tym, że Bóg jest miłością, a takim symbolem miłości Bożej (jak i między ludźmi) jest serce. I właśnie to Serce będziemy czcić, przygotowując się do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jak zawsze do tych wielkich wydarzeń i świąt przygotowujemy się codzienną modlitwą, nowennami i myślę, że wszyscy, którzy oddają cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu mogą i powinni włączyć się w tą Nowennę.

Bp Andrzej zaapelował także w kontekście uroczystości Najświętszego Serca, żeby podczas udziału w Nowennie i śpiewu Litanii do Najświętszego Serca podczas nabożeństw czerwcowych pamiętać także o kapłanach:

To jest też dla nas, kapłanów, bardzo ważny dzień, bo jest dniem modlitw o uświęcenie kapłanów i dlatego w tym przygotowaniu bardzo chciałbym wszystkich poprosić, żeby w modlitwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w śpiewie Litanii pamiętali o kapłanach. Św. Jan Maria Vianney mówił o tym, że kapłaństwo to miłość Serca Jezusowego i tylko w Sercu Jezusa serce kapłana może być uświęcane.

Św. Małgorzata Alacoque otrzymała od Pana Jezusa 12 obietnic, które przewidziane zostały dla czcicieli Jego Najświętszego Serca. Wśród nich Zbawiciel wymienił m.in. pokój w rodzinach, błogosławieństwo w przedsięwzięciach, skruszenie zatwardziałości serc oraz szczególną opiekę w godzinie śmierci.

Skip to content