Rozpoczęło się 28. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000

Na Polach Lednickich rozpoczęło się 28. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wydarzenie co roku gromadzi nawet kilkadziesiąt tysięcy katolickiej młodzieży z kraju i zagranicy.

Aleksander Poddenek z biura promocji Spotkań Lednica powiedział w Polskim Radiu 24, że można spodziewać się dziś nawet 30 tysięcy pielgrzymów. Zaznaczył, że zaproszenie na to spotkanie jest kierowane nie tylko do osób wierzących:

Zaproszeni są wszyscy. Nie ma selekcji kto jest wierzący, a kto jest niewierzący. Tutaj każdy może czuć się jak w domu.

Spotkanie w tym roku odbywa się pod hasłem “Wracaj do domu”. Aleksander Poddenek powiedział, że każdy uczestnik w inny sposób odbiera te słowa:

Każdy inaczej interpretuje to hasło. Dla mnie taki powrót do domu to jest powrót tutaj na Lednicę, do osób, które znam i z którymi mogę się spotkać, z którymi mogę porozmawiać. Z niektórymi zobaczyłem się po roku czasu, bo przyjechali tu jako wolontariusze. Więc to jest taki powrót do domu, Lednica czeka na każdego.

Spotkanie co roku łączy elementy muzyki, tańca i rozważania duchowe. Centralnym punktem spotkania jest msza święta, a na zakończenie uczestnicy symbolicznie przechodzą przez Bramę Rybę, zwaną Bramą Trzeciego Tysiąclecia. W tym roku uczestnicy otrzymują breloki w kształcie puzzli, które tworzą dom. Ma to symbolizować budowanie wspólnoty.

Źródło: iar.polskieradio.pl

Skip to content