Sanktuarium w Mzykach zaprasza na modlitwę za kapłanów

Fot. Radio Fiat

Tradycyjnie w każdy trzeci czwartek miesiąca duchowni i wierni z terenu parafii w Gniazdowie spotykają się w Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach. Wszystko po to, by modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

– O godz. 18:00 Msza św. z Sanktuarium św. Proboszcza z Ars. Po Mszy św. nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 19:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia za kapłanów. Zapraszam przede wszystkim do udziału we Mszy św. To jest dobra okazja, by na początku Wielkiego Postu pomodlić się z kapłanami i za kapłanów – zapraszał bp Andrzej Przybylski.

Bp Przybylski zaznacza, że istotą comiesięcznych spotkań w Sanktuarium są także modlitwy za przezwyciężanie kapłańskich trudów.

– Wiemy, ile pracy w Wielkim Poście mają księża. Bardzo liczymy na ich posługę podczas wielkopostnych spowiedzi, rekolekcji, dni skupienia, nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz podczas towarzyszenia ludziom w nawróceniu. Dlatego zacznijmy Wielki Post od wielkiej modlitwy za kapłanów. Są bowiem i tacy, którzy dźwigają swoje krzyże cierpienia i kryzysów. Módlmy się więc dzisiaj za nich o dar uzdrowienia i umocnienia – dodał bp Przybylski.

Jak zawsze do uczestnictwa w modlitwie zapraszane osoby duchowne oraz świeckie z okolic parafii w Gniazdowie i nie tylko. Transmisja Mszy św. w Radiu Fiat.

BNO