„Seven Gifts Road” ulicami Częstochowy

Siostry Honoratki i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej po raz kolejny zapraszają do modlitwy podczas wspólnych Dróg Krzyżowych ulicami Częstochowy.

„Seven Gifts Road”, czyli „Droga Siedmiu Darów” to modlitwa i rozważania połączone z wędrówką prowadzoną z częstochowskich kościołów do Sanktuarium na Jasnej Górze. Drogi Krzyżowe będą przeżywane w każdy czwartek Wielkiego Postu, począwszy od 3 marca.

– Rozpoczynamy w danej parafii ogłoszeniami organizacyjnymi, ponieważ wychodzimy w 10-cioosobowych grupach. Rozważania będą dostępne na stronie powolanie.honoratki.pl. Tam znajdziemy rozważania do pobrania, zarówno w wersji tekstowej, jak i audio. Będzie tam można również uzyskać informacje na temat danej trasy Drogi Krzyżowej, aby zobaczyć, gdzie znajdują się poszczególne stacje – mówiła s. Natalia ze zgromadzenia Sióstr Honoratek.

Drogi Krzyżowe będą prowadzone w intencji osób chorych, cierpiących oraz tych, którzy się nimi opiekują. Nie zabraknie również modlitwy za walczących o niepodległą Ukrainę.

– Ostatnia Droga Krzyżowa wyruszy w środę przed Wielkim Czwartkiem. Zaczynamy co tydzień o 19:30. Mimo że nie są to długie trasy, to warto się do nich przygotować. Pamiętajmy więc o odblaskach, latarkach, ciepłych kurtkach i wygodnych butach – przypomniała Magdalena Kowalczyk, wiceprezes KSM Archidiecezji Częstochowskiej.

Pierwsza Droga Krzyżowa wyruszy z parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej przy ul. Michałowskiego w czwartek 3 marca o godz. 19:30.

BNO

Skip to content