II Ogólnopolska Pielgrzymka Singli do Częstochowy odbędzie się w dniach od 28 lutego do 1 marca. Na spotkanie mogą przybywać wszystkie osoby stanu wolnego, czyli panny, kawalerowie, wdowy, wdowcy i osoby z sądowym orzeczeniem nieważności małżeństwa.

Przez cały weekend spotkania odbywać się będą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i na Jasnej Górze. O pielgrzymce mówi ks. Andrzej Partika, proboszcz i kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie:

– II Pielgrzymka Singli na Jasną Górę, jeszcze była jedna do Kalisza, więc tak w sumie to trzecia ogólnopolska. Zaproszone są wszystkie osoby stanu wolnego, oczywiście w rozumieniu Kościoła katolickiego. W programie naszej pielgrzymki oczywiście modlitwa, z tą szczególną intencją odnalezienia osoby, z którą można by realizować powołanie małżeńskie. Duża ilość spotkań, kilka konferencji, wszystkie w tym samym temacie budowania relacji, poszukiwania tej jedynej, tego jedynego. Najlepiej napisać na nasz adres mailowy single@dolina-milosierdzia.pl .

Nie ma żadnych kryteriów wiekowych. Mogą przybyć zarówno osoby dwudziestokilkuletnie, jak i ci w wieku dojrzałym. O znaczeniu pielgrzymki mówi ks. Andrzej Partika:

Liczymy na to, że sporo osób przybędzie. Zwłaszcza, że Jasna Góra jest miejscem szczególnym. Przede wszystkim jest to okazja do spotkania drugiej osoby. – mówi Andrzej Partika

Przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie działa duszpasterstwo osób poszukujących męża lub żony. W każdą ostatnią sobotę miesiąca single gromadzą się o godz. 18 na Mszy św., a po niej uczestniczą w spotkaniach integracyjnych. Owocem tego duszpasterstwa jest już kilka związków małżeńskich. Cały plan Ogólnopolskiej Pielgrzymki Singli do Częstochowy jest dostępny na facebooku Dolina Miłosierdzia Częstochowa.

Foto źródło: facebook/wydarzenia

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content