6 sierpnia, w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie, dwie siostry ze Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu przyjęły pierwszą profesję zakonną.

Ks. Bernard Kozłowski, proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie wyjaśnia dlaczego pierwsze śluby sióstr Nazaretanek odbywają się właśnie w Kościele Eucharystycznym.

Nasz Kościół, czyli parafię Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, siostry obrały sobie jako miejsce na pierwsze śluby. Już od 2014 roku tutaj właśnie owa uroczystość się odbywa, mimo że Dom Sióstr Nazaretanek, ulokowany przy ul. Dąbrowskiego, należy do parafii św. Jakuba.

Powołanie do życia konsekrowanego jest czymś szczególnym. Dlaczego warto je wspierać? Mówi bp Andrzej Przybylski.

Powołania trzeba wspierać modlitwą po to, by powołane przez Boga dziewczyny miały odwagę w tym świecie pójść w stronę życia konsekrowanego, ale też tworzyć kulturę powołaniową. – i dodaje – To jest niesłychanie ważne, bowiem na pewno takim decyzjom na „tak” w stronę Boga i życia konsekrowanego nie służą drwiny i wszelkie zakłamania o takim sposobie życia. Warto pokazywać piękno tego powołania, tym bardziej, że siostry Nazaretanki są ściśle związane z rodziną, służąc jej na różnych szczeblach, same jej nie zakładając. Trzeba mieć też świadomość, że śluby nie są tylko dla samej powołanej, ale też dla nas wszystkich, po to, byśmy kiedyś zobaczyli w niebie, że były takie kobiety, które za życia się za nas modliły i nam służyły w drodze do wieczności.

Podczas homilii bp Przybylski podkreślał, jak ważne jest to, by siostry zakonne wiedziały, po co są w zakonie:

Będą różne turbulencje, ale Pan Bóg chce, byście nigdy nie straciły z oczu celu, do którego was powołał, byście nie rozproszyły sie w zakonie na drobiazgach. Kościół to nie są bajki, ale to jest rzeczywistość. 

Duchowość Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek jest zakorzeniona w ewangelicznym przesłaniu miłości i wyrażona uważnym wsłuchiwaniem się w głos Boga mówiącego przez osoby i wydarzenia codziennego życia oraz przeżywana w ludzkich doświadczeniach każdego dnia. Najświętsza Rodzina z Nazaretu jest wzorem, który inspiruje siostry pięknem zwyczajnego życia przeżywanego w głębokiej wierze i zażyłości z Jezusem, Bogiem obecnym w każdym człowieku.

LN

Galeria: Radio Fiat

Śluby Nazaretanek

Skip to content