– O tej historii przez dwa tysiące lat powiedziane zostało już chyba wszystko, ale my podjęliśmy się tego jeszcze raz, z innej perspektywy, w innej formie, w konkretnym celu – mówi Anna Wilk, reżyserka Spektaklu Bożonarodzeniowego „Uwolnij nas”.

W jej oraz własnym imieniu Duszpasterstwo Akademickie Emaus zaprasza na teatralne spotkanie, które odbędzie się w dwie pierwsze niedziele stycznia. Widowisko o Bożym Narodzeniu ma być ukazaniem wydarzeń w innym, niż zazwyczaj pokazywanym świetle.

– Spektakl ten powstał z potrzeby usunięcia pewnego kiczu i warstw infantylności, które narosły wokół historii narodzenia Jezusa. Potrzebowałam zrobić niebanalną adaptację, której sama historia jest znana, ale jej przesłanie odbiorcom umyka. Chciałam wyodrębnić to przesłanie, które mam nadzieję, będzie przekazane dosyć jasno – mówiła Anna Wilk.

Odgrywane spektakle będą przeznaczone dla widzów powyżej 10. roku życia. Mają one stanowić akademicki poziom przekazu wiary.

– Duszpasterstwo Akademickie wydaje się nam być miejscem, w którym można głębiej poznawać i doświadczać. Chcemy zatem, aby to przedstawienie było na akademickim poziomie i nie stanowiło jedynie prostej historii dla dzieci, a dojrzał przekaz wiary dla dorosłych – wyjaśnił ks. Paweł Wilk, brat reżyserki, biorący udział w przedstawieniu.

Spektakl „Uwolnij nas” zostanie zaprezentowany 2 oraz 9 stycznia o godz. 18:00 w Duszpasterstwie Akademickim Emaus w Częstochowie.

BNO

Skip to content