Zgromadzenie Sióstr od Aniołów zaprasza do udziału w weekendowych spotkaniach dla kobiet. W programie znajdą się zarówno treści dotyczące duchowości, jak i problemów życia codziennego. Pierwsze z cyklu wydarzeń odbędzie się w terminie 8-10 października.

Jak mówi jedna z prowadzących spotkania, s. Maria Druch, tego typu inicjatywa organizowana jest przez Zgromadzenie po raz pierwszy:

– To będzie cykl spotkań, który nazwałyśmy „Pięć kroków w stronę uważności”. Chciałyśmy stworzyć przestrzeń, gdzie kobiety spotkają się same ze sobą. Będą miały czas na modlitwę, wyminę własnych doświadczeń, rozmowę o swojej duchowości. W ramach tych spotkań chcemy łączyć elementy duchowości z porozumieniem według Marshalla Rosenberga.

Tematem wyjściowym będą ludzkie zmysły oraz spojrzenie na świat bez interpretacji:

– Takie proste spojrzenie. Zauważenie faktów oraz tego, co nas otacza. Do tego potrzebne jest wejście w ciszę. Danie sobie czasu na to, aby spotkać się z samym sobą. Zauważać i dostrzegać. Jeśli ktoś nie mógłby uczestniczyć w najbliższym spotkaniu, będzie mógł zrobić to już w grudniu. Spotkania odbywać się będą co 2 miesiące.

Chętne do udziału w spotkaniach mogą zapisywać się poprzez stronę internetową siostryodaniolow.pl bądź też przez wysłanie zgłoszenia na adres siostryodaniolow@gmail.pl,

Pierwsze wydarzenie z cyklu przeznaczonego dla kobiet, rozpocznie się 8 października o godz. 18.00.

ABK

Skip to content