Siostry Honoratki zapraszają na cotygodniowe spotkania ze Słowem Bożym przeznaczone dla osób w wieku 16-35 lat. Pierwsze z nich już 12 października w domu zakonnym przy ul. Klasztornej 19.

Jedną z prowadzących będzie s. Natalia Kukla. Jak tłumaczy, pomysł inicjatywy zrodził się z pragnienia ewangelizacji szczególnie osób młodych:

– Jakiś czas temu przyznałyśmy z siostrami, że w naszym zgromadzeniu brakuje spotkań dla młodzieży. Jesteśmy przekonane, że te cotygodniowe spotkania ze Słowem Bożym z pewnością będą obfite w łaskę Bożą. Wspólne dzielenie się Słowem Bożym bardzo ubogaca. Oczywiście na spotkaniach nie zabraknie modlitwy, a także pysznej herbaty. Pragniemy stworzyć przy naszym domu wspólnotę.

Spotkania prowadzone będą w każdy wtorek o godz. 19.30. Tematyka dotyczyć będzie niedzielnej Ewangelii:

– Chcemy pomagać młodym ludziom poznawać w Słowo Boże, aby później potrafili przeżywać Eucharystię we właściwy sposób. To na początku. W planach mamy też spotkania tematyczne. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Zaczynamy jednak od fundamentu.

Chętni do udziału w spotkaniach mogą potwierdzić swoją obecność dzwoniąc na numer 602-871-854. Wszelkie informacja dotyczące działalności Zgromadzenia Sióstr Honoratek, w tym podejmowanych przez nie inicjatyw, znaleźć można na stronie internetowej www.honoratki.pl.

ABK

Skip to content