Spotkanie absolwentów szkoły pożarniczej na Jasnej Górze

W piątek 29 października na Jasną Górę przybyli słuchacze 25. Turnusu Dziennego Studium Aspirantów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Uroczysta Msza św. została odprawiona tradycyjnie przed złożeniem strażackiej przysięgi. W Eucharystii brali udział wykładowcy wraz z kadetami i ich rodzinami. Przed obliczem Cudownego Obrazu Marki Bożej Jasnogórskiej stanęło 89-ciu absolwentów.

Pielgrzymki aspirantów częstochowskiej Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej na Jasną Górę są tradycją, kultywowaną już od wielu lat. Rok w rok przed uroczystym ślubowaniem, a przez to staniem się pełnoprawnym strażakiem, młodzi aspiranci spotykają się przed obliczem Matki Bożej. Zawierzają jej wtedy swoją misję, biorąc przykład z Maryi, która pokazała jak należy służyć innym ludziom.

Zdaniem śląskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jacka Kleszczewskiego, spotkanie młodych absolwentów w jasnogórskim klasztorze pomaga w ich późniejszej, czasami bardzo niebezpiecznej służbie. Dodatkowo zaznaczył, ze uczestnictwo w nabożeństwie było całkowicie dobrowolne, mimo to w Eucharystii uczestniczyli wszyscy aspiranci.

Jak dodaje Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak: Polska Straż Pożarna to jedna z najlepszych ekip na świecie. Dziękuję wszystkim, a dziś zwłaszcza rodzinom kadetów, bo to w domach Ci młodzi wzrastali i uczyli się chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Po zakończeniu Eucharystii aspiranci udali się na teren CS PSP w Częstochowie, gdzie odbyła się uroczystość ślubowania. Tym absolwenci samym stali się pełnoprawnymi strażakami.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content