W dniach od 22 do 26 czerwca w Rzymie odbywało się jubileuszowe X Światowe Spotkanie Rodzin. Chcąc zaangażować w to wydarzenie jak najwięcej rodzin, papież Franciszek poprosił o organizację spotkań również w diecezjach. Takie odbywały się m.in. w archidiecezji częstochowskiej.
Spotkania diecezjalne odbywały się w parafiach, czy we wspólnotach, a w sobotę 25 czerwca chętni byli zaproszeni do udziału w większym spotkaniu w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w Częstochowie. O spotkaniu opowiedział kierownik diecezjalnego Referatu Duszpasterstwa Rodzin ks. Robert Grohs:
– Te spotkania rodzin odbywają się już od 28 lat, natomiast po raz pierwszy jest to spotkanie w takiej formule – w Rzymie i w diecezjach. To spotkanie dzisiejsze nazywa się większym, chociaż nie jest tak duże liczebnie. Zobaczymy co będzie dalej, czy Ojciec Święty dalej będzie tą formułę kontynuował. Ja się z tego bardzo cieszę, bo tak sobie myślę, że to spotkania w parafiach i dzisiejsze mogą nam dać taki impuls, żebyśmy coś takiego organizowali częściej.
Jedną z uczestniczek była Paulina, która opowiedziała o powodach swojej obecności na spotkaniu:
– Mam wielką radość, że tutaj możemy spotkać się z rodzinami w tematach Bożych. Będziemy dzisiaj mówić o świętości małżeństw i jak wychowywać dzieci w wierze. Jestem młodą mamą i młodą żoną więc myślę, że sama skorzystam na takim spotkaniu. Myślę też, że to jest fajna inicjatywa, że w tym roku spędzamy ten czas w diecezjach, że nie tylko oglądamy w internecie co się dzieje w Watykanie. Żyjemy w takim pędzie. Myślę, że zatrzymanie się na te trzy godziny w tematach rodzin jest czymś dobrym. Jest początek wakacji, więc to też będzie inspiracja na wakacje do przemyśleń.
Msza św. z zawierzeniem rodzin wieńcząca archidiecezjalne obchody 10. Światowego Spotkania Rodzin i Roku Rodziny „Amoris laetitia” zostanie odprawiona w niedzielę 26 czerwca w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 20.00. Eucharystii będzie przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Galeria: Spotkanie w Duszpasterstwie Rodzin Nazaret, 25.06.2022, fot. Radio Fiat

Skip to content