Spotkanie z cyklu „Jasnogórski Prymas – Maryjna droga do świętości Stefana Kardynała Wyszyńskiego”

Drugie spotkanie z cyklu „Jasnogórski Prymas – Maryjna droga do świętości Stefana Kardynała Wyszyńskiego” zatytułowane „Maryjne drogi świętości – ślubowanie aż po zawierzenie” odbędzie się w czwartek, 27 lutego.
Comiesięczne spotkania stanowią przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, która nastąpi 7 czerwca na Placu Piłsudskiego (Placu Zwycięstwa) w Warszawie, a także do Narodowego Dziękczynienia 26 sierpnia na Jasnej Górze. Cykl trwa od stycznia do września, a modlitwy i spotkania zaplanowano na 27. dzień każdego miesiąca.
Organizatorem cyklu spotkań są: Jasnogórski Instytut Maryjny i Instytut Prymasa Wyszyńskiego w Częstochowie.
Spotkanie 27 lutego rozpocznie się Mszą św. odprawioną o godz. 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie w Kaplicy Różańcowej zaplanowano spotkanie z zaproszonymi gośćmi.
Słowa wprowadzenia, „Śluby jasnogórskie – ‘polska karta praw człowieka’”, skieruje o. Mariusz Tabulski, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego. O „Maryjnym wychowaniu do świętości w świetle Jasnogórskich Ślubów Narodu” opowie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, a Piotr Sutowicz z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” wygłosi wykład pt. „Abyśmy się społecznie miłowali – społeczny wymiar Ślubów Narodu Polskiego z 1956 r.”. Całość poprowadzi Izabela Tyras z Radia Jasna Góra.
Każdomiesięczne spotkanie wieńczone jest udziałem w Apelu Jasnogórskim i nocnym czuwaniem przed Cudownym Obrazem Jasnogórskiej Maryi. Taka nocna modlitwa z 27 na 28 dzień każdego miesiąca zanoszona jest na Jasnej Górze od prawie 40. lat – wcześniej o dar beatyfikacji, a teraz o dobre przygotowania i owoce tego wydarzenia.

Program:

godz. 18.30 Msza Św. w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze
godz. 19.30 spotkanie z udziałem zaproszonych gości w Kaplicy Różańcowej
godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w Kaplicy Matki Bożej
Po Apelu Jasnogórskim modlitewne czuwanie, które zakończy się Mszą Św. o godz. 24.

źródło: BPJG