„Spotkanie ze Świętą Rodziną” w Bazylice

W drugiej połowie ferii zimowych w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny zorganizowano spotkanie dla dzieci. W jego ramach najmłodsi mieli możliwość zwiedzić świątynię w miejscach na co dzień niedostępnych dla wiernych.

Grupę blisko 30 podopiecznych i ich opiekunów oprowadzał ks. Łukasz Sakowski, wikariusz parafii Świętej Rodziny w Częstochowie.

– Weszliśmy na chór naszej Bazyliki Archikatedralnej, potem wjechaliśmy windą na strych, gdzie dzieci mogły zobaczyć katedrę z drugiej strony i z wysokości. Później przejechaliśmy na taras widokowy, co było niesamowitą atrakcją dla dzieci. Mogły one zaobserwować z góry swoje szkoły, mieszkania oraz panoramę miasta – powiedział ks. Łukasz Sakowski.

O tym, że wycieczka po katedrze podobała się najmłodszym, może świadczyć opinia jednego z rodziców.

– Córka nigdy nie miała okazji być na katedralnej wieży, podobnie jak i ja. Bardzo nam się tam podobało, chociaż na początku córka trochę się bała. Później sama chciała wchodzić wyżej – mówiła Elżbieta, mama Marii.

Zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej to niejedyne, co parafia przygotowała dla najmłodszych w czasie ferii. W środę planowany jest wyjazd dzieci wraz z rodzicami i służą liturgiczną do Warszawy.

– Pragniemy zwiedzić katedrę w Warszawie oraz Centrum Nauki „Kopernik”. Z kolei w czwartek organizujemy dla wszystkich dzieci wycieczkę do centrum edukacji „Bajka Pana Kleksa” w Katowicach. Tam chcemy się uczyć i bawić z Panem Kleksem oraz jego pomocnikami na różnych warsztatach naukowych, rekreacyjnych i ekologicznych. Odzew dzieci był niesamowity. Niestety, ze względu na pandemię, do Katowic może pojechać tylko do 30 osób – dodał wikariusz parafii Świętej Rodziny w Częstochowie.

Podsumowaniem wtorkowego oprowadzania po Bazylice były gry i zabawy zorganizowane w auli katedralnej.

BNO

 

Skip to content