„Św. Jan Paweł II – Doktor Maryjny naszych czasów” – sobotni wykład maryjny

W Jasnogórskiej Kaplicy Różańcowej, 13 maja o godz. 19.00 rozpoczął się już piąty z cyklu „Sobotni Wykład Maryjny”, zatytułowany „Św. Jan Paweł II – Doktor Maryjny naszych czasów”. Prelekcję wygłosił ks. dr Kamil Zadrożny.

Ks. dr Zadrożny, dyrektor Instytutu Wyższych Studiów Teologicznych, mówi o temacie swojego przemówienia:

– Wykład w szczególny sposób poświęcony jest życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz z okazji wspomnienia Najświętszej Marii Fatimskiej, ponieważ mamy 13-go maja. Nauczania Maryjne oraz pobożność św. Jana Pawła II pozwalają na to, by mówić o nim, że jest doktorem Maryjnym, czyli Papieżem, który umiłował całym swoim życiem Maryję i jej się zawierzył. W ciągu swojego pontyfikatu, jako doktor Maryjny, nauczał o Maryi. Kontynuując naukę Soboru Watykańskiego II, sięgając do źródeł biblijnych, nazwanie św. Jana Pawła II doktorem Maryjnym jest jak najbardziej trafnym określeniem.

O. Grzegorz Prus, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego podkreślił, że wykłady Maryjne przede wszystkim wzbogacają naszą wiedzę z zakresu teologii:

– Przede wszystkim wiedzę, ponieważ po to są wykłady, aby czegoś się dowiedzieć. Jest to forma intelektualnej formacji teologicznej, więc każdy wykład to forma pewnych treści teologicznych. Moglibyśmy je oczywiście przeczytać, w różnych artykułach, bądź książkach. Tutaj ktoś specjalnie w sposób przystępny i atrakcyjny je dla nas przygotował. Prelegenci przygotowują prezentację, a po wykładzie jest czas na zadawanie pytań.

Organizatorem spotkań z cyklu „Sobotnie wykłady Maryjne” jest Jasnogórski Instytut Maryjny, przy współpracy z Instytutem Wyższych Studiów Teologicznych w Częstochowie. Wykłady mają charakter otwarty.

EG
Fot: Radio Fiat

Skip to content