Dzisiaj w Kaplicy Matki Bożej (11 lutego) została odprawiona Msza św. w intencji ludzi chorych, cierpiących i słabych, którzy przybyli licznie do Sanktuarium. Eucharystii z okazji 28. Światowego Dnia Chorego przewodniczył o. Nikodem Kilnar, paulin:

– Przede wszystkim pragnę dzisiaj w homilii przywołać tych wszystkich, którzy dostąpili uzdrowienia przez Chrystusa, którzy wołali o uzdrowienie. Są to bardzo ważne uzdrowienia. Chcemy przywołać te fragmenty, żeby one rodziły w naszych sercach wiarę, żebyśmy mogli uwierzyć, że Chrystus może odmienić nasze serca, przyjść mi z pomocą. Choroba może nie będzie wyleczalna, ale stanie się ona błogosławieństwem przez Słowo, żebyśmy mogli to odczytać przez to Słowo, które będziemy czytać.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II 13 maja 1992 r. Chciał on podkreślić tą szczególną rolę Matki Bożej, która jest Uzdrowicielką Chorych i Lourdes, miejsce, w którym dokonują się cuda uzdrowienia.

Na Mszę św. na Jasną Górę przybył ks. Robert Iskrzycki CM, misjonarz zgromadzenia Wincentego a Paulo, posługujący w Kazachstanie, który chcę prosić Matkę Bożą o zdrowie dla swoich najbliższych:

– Mam dużo przyjaciół, którzy prosili mnie o modlitwę. Jak niektórzy mówią, że nie ma ludzi zdrowych są tylko niezdiagnozowani, każdy potrzebuję tej pomocy, a zwłaszcza tej duchowej. Jeżeli dusza jest zdrowa, to i ciało otrzymuje te łaskę, która pozwala człowiekowi funkcjonować.

Ludzie przybywają dzisiaj na Jasną Górę, aby poprosić o łaskę uzdrowienia, ulgę w bólu i siłę na trudne chwile.

– Przybywam do Matki Bożej, aby podziękować i prosić. Mam bardzo chorego męża i syna. – mówi jedna z osób uczestniczących we Mszy św. – Przyjechaliśmy po błogosławieństwo i łaski, bo każdy ma jakieś problemy życiowe. – mówią pielgrzymi z Krakowa.

Podczas Mszy św. kapłani udzielali sakramentu namaszczenia chorych. W nauce Kościoła jest to sakrament umocnienia i uzdrowienia. Podczas uroczystości odprawiono także nabożeństwo lourdzkie. Kapłani pobłogosławili Najświętszym Sakramentem indywidualnie każdego chorego, modląc się o uzdrowienie.

MST

 

 

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content