fot. www.vaticannews.va

W niedzielę 18 października będziemy obchodzić na całym świecie Światowy Dzień Misyjny. W Polsce ten dzień znany jest jako Niedziela Misyjna i rozpoczyna ona Tydzień Misyjny.

Od czasów papieża Pawła VI każdego roku Ojciec św. przygotowuje na niedzielę misyjną specjalne orędzie. Tegoroczne zatytułowane jest „Oto ja, poślij mnie”.W orędziu papież najpierw wyraża wdzięczność Bogu za ubiegłoroczny nadzwyczajny miesiąc misyjny, a następnie przypomina, że to Duch Święty prowadzi dzieło misyjne Kościoła:

Niedziela Misyjna swoimi początkami sięga 1926 roku. Od tamtego czasu wszyscy katolicy w przedostatnią niedzielę października świętują dzień misyjny. W tym czasie z założenia jest pięć celów, którym ten czas ma służyć. Pierwszy to oczywiście modlitwa, drugi to aby wierni mieli możliwość poznania potrzeb misji. Kolejny to uwrażliwienie na działalność misyjną, czwarty to aby ten dzień służył również poznaniu papieskiego dzieła rozkrzewiania wiary i ostatni cel, materialne wsparcie misji – mówił dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, ks. prał. Tomasz Atłas.

Ksiądz prałat dodał również czym dla katolików powinien być ten czas i jak go wykorzystać:

Jest to czas intensywnej modlitwy, to też czas aby zapoznać się z życiem młodych kościołów.

Ksiądz Tomasz Atłas zaprosił wszystkich wiernych do modlitwy i świętowania tego szczególnego czasu:

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać po raz 94 w całym Kościele Światowy Dzień Misyjny. Jest to szczególny czas misyjnej solidarności wszystkich katolików. Życzę więc wszystkim słuchaczom żeby w Duchu Świętym przeżyli Niedzielę Misyjną.

Zachęcamy wszystkich katolików do głębokiego przeżywania tygodnia misyjnego.

KP

Skip to content