Fot. Radio Fiat

Druga połowa maja w archidiecezji częstochowskiej jest czasem święceń kapłańskich. Tradycyjnie co roku uroczystość ta ma miejsce w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie.

Obecnie częstochowski Kościół jest w okresie po święceniach diakonatu, a przed święceniami prezbiteratu.

– Czekamy w modlitwie na młodych ludzi, którzy oddają się w posłudze Kościołowi i Bogu. Kapłaństwo jest tajemnicą Serca Jezusowego. Potrzeba, abyśmy przenikali do świadomości wiernych z taką myślą, że ręce te są nadal ludzkie, ale przekazują w tym wypadku tajemnice Boga. One czyniąc nad nami znak krzyża, rozgrzeszają nas mocą Chrystusowego przebaczenia w Duchu Świętym i wtedy jednają nas z Bogiem, Ojcem pełnym miłosierdzia – mówił metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Święcenia kapłańskie są zwieńczeniem wielu lat nauk teologicznych w Niższym oraz Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Są także łaską stale wypraszaną u Boga.

– Codziennie proszę o pomnożenie wiary. Robię to zwłaszcza wtedy, gdy przeżywam coś osobiście trudnego, związanego z lokalnym lub powszechnym Kościołem – podkreślił abp Wacław Depo.

Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę 22 maja w trakcie uroczystej Mszy św. o godz. 10:00. Święcenia z rąk metropolity częstochowskiego otrzyma czterech diakonów. Transmisja Mszy św. na antenie Radia Fiat.

BNO

Skip to content