Święta Bożego Narodzenia w Parafii Narodzenia Pańskiego

Dziś w Kościele przeżywamy II Niedzielę Adwentu, dokładnie za 2 tygodnie Wigilia Bożego Narodzenia. Warto przypomnieć w związku ze zbliżającymi się Świętami, że w naszej archidiecezji znajdują się dwie parafie, których wezwanie nawiązuje bezpośrednio do Bożego Narodzenia – kościół p.w. Narodzenia Pańskiego w Częstochowie i w Pajęcznie.

Jak mówi proboszcz częstochowskiej parafii Narodzenia Pańskiego, na Święta Bożego Narodzenia parafia przygotuje aż dwie szopki bożonarodzeniowe.

Chciałbym, aby w kościele szopka była w formie prawdziwej szopy – z dachem, ze strzechą, a w środku ołtarz. Jest to też wymiar eucharystyczny, że Jezus rodzi się – w czasie każdej Eucharystii Jezus przychodzi. Będzie również ustawiona szopka bożonarodzeniowa na placu parafialnym, aby tym, którym może daleko do kościoła, w jakiś sposób przypomnieć, że również w ich sercach Jezus pragnie się narodzić – mówi ks. Tadeusz Zawierucha, proboszcz parafii p.w. Narodzenia Pańskiego w Częstochowie.

Od pierwszej niedzieli Adwentu do 16 grudnia akcentowane jest oczekiwanie na drugie przyjście Chrystusa w chwale na końcu czasów (Paruzja). Druga część Adwentu jest bezpośrednim przygotowaniem się do Świąt – rozpoczyna się 17 grudnia i kończy w Wigilię Narodzenia Pańskiego.

Paweł Kmiecik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content