Święta, święta i… nie po Świętach! Warto pamiętać o tych słowach witając poświątecznie swoich bliskich. Dla katolików Święta wciąż trwają.

Kościół podkreśla, że cud Zmartwychwstania niejako nie mieści się w jednym dniu i w związku z tym przez osiem dni – czyli oktawę (łac. octavus – ósmy) – powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Dni oktawy obchodzi się jako uroczystości Pańskie, mają charakter uroczysty.

Od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Miłosierdzia przeżywamy osiem dni z rzędu w randze uroczystości – oznacza to, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w tym czasie nie obowiązuje.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content