Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

31 maja w Kościele obchodzone jest Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Święto upamiętnia wydarzenie opisane na kartach Ewangelii, kiedy Maryja wybiera się do swojej krewnej Elżbiety, by obwieścić jej, że spodziewa się dziecka.

Jak podkreśla ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik prasowy archidiecezji częstochowskiej – to piękna i wzruszająca scena spotkania dwóch kobiet, którym pobłogosławił Pan Bóg, zsyłając na nie moc Ducha Świętego:

– W scenie zwiastowania Anioł, który zapowiada Maryi, że urodzi Zbawiciela, obwieszcza jej także, że jej krewna również jest brzemienna. Wówczas Maryja decyduje się odwiedzić Elżbietę, nie tylko, by jej pomagać, ale by być z nią, dawać jej Jezusa.

– To święto to nie tylko wspomnienie tego wydarzenia, ale też wskazanie na to, że naszym zadaniem jest nieść Chrystusa – zauważa ks. Bakalarz i dodaje – No bo przecież Maryja niesie Chrystusa pod swoim sercem do św. Elżbiety. To święto to przypomnienie, byśmy nieśli radość tym, do których nas Jezus posyła. Byśmy nieśli Chrystusa drugiemu człowiekowi.

W środę, 31 maja z okazji owego święta, w częstochowskim kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Okólnej będzie miał miejsce odpust parafialny. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18 przewodniczył będzie ks. Janusz Wojtyla.

LN

Skip to content