#SYNODALNIE – Rozpalamy Ogień z prof. Aleksandrem Bańką

Zapewne wielu z Was wie, że przeżywamy właśnie w Kościele czas Synodu. Może nie każdy za to wie, o co w tym wszystkim chodzi. To nic. Spotkajmy się wspólnie 11 maja o godz. 20:00 na specjalnym LIVE z prof. Aleksandrem Bańką – znanym filozofem, świeckim liderem Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, autorem cenionych książek i delegatem polskiego Kościoła na inaugurację Synodu o synodalności w Watykanie.
To nie będzie czas sztywnych regułek i wyjaśniania pojęć. Podczas tego LIVE’a zastanowimy się wspólnie jakie jest nasze miejsce w Kościele. Jakie jest moje miejsce i co ja w ogóle w Kościele mogę robić.
Nie zabraknie trudnych tematów, wyzwań i spraw, które gryzą współczesnych katolików. Dlatego zapraszamy właśnie Ciebie do aktywnego włączenia się w ten LIVE, który jest pierwszym odcinkiem cyklu #SYNODALNIE. Rozpalamy Ogień. Zadaj pytanie, napisz swoje zdanie. Niech to będzie czas rozmów i dyskusji. Z szacunkiem. Bez poniżania i wywyższania. Z miłością i troską. Kościół nas potrzebuje. Jezus nas potrzebuje. Spotkajmy się wspólnie i pokażmy, że na prawdę zależy nam na Kościele.
Ps. Po spotkaniu LIVE wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji Kościoła i Synodu.

Start LIVE: 11 maja godz. 20:00 – Facebook Tygodnik Katolicki Niedziela.

Skip to content