Częstochowskie Duszpasterstwo Rodzin „Nazaret” przygotowuje się do wznowienia cyklu wykładów na tematy małżeńskie, rodzinne i wychowawcze. „Szkoła Nazaretu” po dwóch latach nieobecności już od października wróci do stałego kalendarza diecezjalnych wydarzeń.

Wstępnie zdecydowano, że spotkania Szkoły Nazaretu będą się odbywały w każdą czwartą sobotę miesiąca o stałych godzinach między 14:00 a 17:00. Najbliższe zaplanowano na 22 października, o czym szerzej mówi Magdalena Pietrasiak, koordynatorka projektu:

Naszym gościem będzie pani Małgorzata Nawrocka z bardzo ciekawym tematem: „Twoje dziecko w świecie współczesnych mediów – Zaplanowana katastrofa wychowawcza czy szansa rozwoju?” Pani Małgosia jest znaną i cenią pisarką, jest też oczywiście mamą, więc ma też sporo doświadczenia.

Organizatorzy podkreślają, że cykl spotkań adresowany jest do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę, rozwinąć się jeszcze bardziej jako rodzic lub współmałżonek albo znaleźć inspiracje, które mogliby przełożyć na grunt własnej rodziny:

Szkoła Nazaretu kierowana jest do wszystkich, czyli do kobiet, do mężczyzn, do małżonków, do nauczycieli, do katechetów – do wszystkich, którym na sercu leży dobro rodziny, dobro wychowania dzieci. Nie mamy ograniczenia w tematach, aczkolwiek będzie to tematyka małżeńska, rodzinna – to wszystko, co nas otacza.

Co istotne, spotkania te w żadnej mierze nie będą miały charakteru terapeutycznego. Będą one rozwojowe, przez co bardziej są adresowane do osób chcących się ciągle rozwijać i udoskonalać swoje miłosne relacje, aniżeli do tych, którzy borykają się z kryzysami. Pierwsze spotkanie po dwuletniej przerwie zaplanowano na czwartą sobotę października, a jego temat będzie się koncentrował wokół wpływu elektroniki na rozwój dziecka.

Skip to content